OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 luty 2018

1. Przypada dziś VI Niedziela zwykła. Dziś i w przyszłą niedzielę można złożyć ofiarę na energię elektryczną dla kościoła w Żelaznej.

3. W środę przypada POPIELEC rozpoczynający Wielki Post. Zachęcam do udziału we Mszach świętych w czasie których obrzęd posypania popiołem, kolekta na rzecz parafii. W tym dniu dorosłych i osoby zdrowe obowiązuje post ścisły (jeden bezmięsny posiłek do syta). Zachęcam do znalezienia chwili na modlitwę w czasie adoracji.

4. W piątek pierwsze nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ – po Mszy świętej (ok. 17.30). Zachęcam do umocnienia swej wiary, które wypływa z tego nabożeństwa (zyskujemy odpust zupełny).

5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4. Niedzielę Wielkiego Postu (11 marca) i potrwają do środy. Już dziś zachęcam, aby postanowić sobie wzięcie udziału.

6. Nauki przedmałżeńskie w Grodkowie rozpoczną się 3 marca o godz. 19.00 w salkach przy parafii.

7. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej na Wielkopostne Wykłady Otwarte pt. Papież Franciszek: 5 lat. Wykłady będą się odbywać w soboty Wielkiego Postu o godz. 15:00 w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, ul. Minorytów 4. Tematy poszczególnych wykładów:

17 lutego — ks. bp dr hab. Andrzej CZAJA, prof. UO: Papieża Franciszka wizja i odnowa Kościoła
    24 lutego — ks. prof. dr hab. Kazimierz WOLSZA: Idea kultury spotkania w nauczaniu papieża Franciszka
    3 marca — ks. dr hab. Konrad GLOMBIK, prof. UO:
    Kontrowersyjne nauczanie czy kontrowersyjna recepcja?
    10 marca — ks. prof. dr hab. Zygfryd GLAESER:
    Papieża Franciszka posługiwanie na rzecz jedności Kościoła
    17 marca — ks. prof. dr hab. Stanisław RABIEJ:
    Pedagogia inkluzji w nauczaniu i postawie papieża Franciszka
    24 marca — ks. dr hab. Erwin MATEJA, prof. UO:
    Papieża Franciszka wizja liturgii