OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 grudnia 2020

20 grudnia 2020

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

2. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii.

3. Obowiązuje ograniczenie uczestników Mszy świętych – 1 os./15m2. W Żelaznej – 24 osoby, w Osieku – 17 osób. Przypominam o reżimie sanitarnym do którego zobowiązują rozporządzenia państwowe i dekret biskupa.

4. Decyzją Ks. Biskupa nie odbędzie się w tym roku kolęda. Zachęcam dlatego do zamawiania Mszy świętych na nowy rok już teraz.

5. Są do nabycia opłatki i świece w cenie 5 zł.

6. W poniedziałek okazja do spowiedzi: 9.00 – Żelazna, 10.00 – Osiek; 18.00 – Żelazna, 19.00 – Osiek. Po spowiedzi będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej dla osób starszych i odczuwających obawę przed zakażeniem. Proszę także o zgłaszanie chorych, pragnących odwiedzin i posługi w swoim domu.

7. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie ul. Krakowska 20 po raz ósmy organizowana  jest Akcja Rodacy Bohaterom czyli Pomoc Kombatantom na Kresach. Akcja polega na przygotowaniu paczki żywnościowej wg wzorcowej listy produktów. W siedmiu poprzednich akcjach (w latach 2016-19) z Państwa wsparciem zebraliśmy ok 5 ton żywności, która trafiła do Naszych Rodaków na Ukrainę, Białoruś, Litwę, Rumunię.
    Bożonarodzeniowa edycja 2020
     –  trwa do 08.01.2021 r. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do szkoły po odbiór kartonów do przygotowania paczki. Gotowe paczki prosimy dostarczyć do ZSP w Grodkowie ul. Krakowska 20 –  do 08 stycznia  2021 r.

8. Zachęcam do religijnego przeżycia Wigilii i świąt, wzór modlitwy przed wieczerzą odnajdziemy w Drodze do nieba.