OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 maja 2017

21 maja 2017

1. W dzisiejszą Niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień odbędzie się kwesta jubieluszowa a kolekta to jałmużna postna z całego roku.

3. Do sprzątania kościoła poprosimy rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej.

4. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną do Ołomuńca w dniu 27 maja. Wyjazd o godz. 7.00 z Głębocka, natępnie Żelazna i Osiek. W programie Msza święta, zwiedzanie miasta i czas wolny. Koszt: 60 zł i 50 koron czeskich.

5. Pokaz filmu dokumentalnego „Prawda ponad wszystko. Opowieść o ks. Dzierżonie”
    w reżyserii Teresy Kudyby. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach
    niedziela, 28 maja, godz. 16.00. Film otrzymał Grand Prix na Festiwalu Filmowym Mediatravel oraz nominację do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Film o największym pszczelarzu świata, ks. Janie Dzierżonie nieprzypadkowo prezentujemy w Kopicach. Bowiem właśnie tutaj zostało założone przez ks. Dzierżona – „Księcia pszczół” i „Kopernika ula” pierwsze na świecie Śląskie Towarzystwo Pszczelne.