OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 luty 2018

1. Przypada dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera polskich misjonarzy – kapłanów, zakonników i siostry zakonne oraz misjonarzy świeckich w realizacji ich posługi misyjnej „ad gentes”. Dzieło pomaga misjonarzom w prowadzeniu działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej, opiekuńczo-wychowawczej, społecznej oraz kulturowej na terenach misyjnych. Przekazuje misjonarzom środki na realizację projektów ewangelizacyjnych i pomocowych, takich jak remonty i budowa kościołów, kaplic, szkół, ośrodków zdrowia, szpitali, sierocińców, budynków katechetycznych. Wspiera walkę z głodem i niedożywieniem wśród dzieci i dorosłych w Afryce. Otacza troską chorych, matki samotnie wychowujące dzieci oraz starców i niepełnosprawnych. Pomaga w zdobyciu wykształcenia i zawodu. W ubiegłym roku Dzieło zrealizowało ponad 160 projektów misyjnych. Dzięki współpracy z MSZ powstała szkoła podstawowa dla 800 dzieci w Centrum Edukacyjnym im. Maksymiliana Kolbego w Dar es Salaam. Wybudowano także 5 studni głębinowych w Afryce. Można wesprzeć projekty realizowane przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wysyłając sms o treści „Misje” na numer 72 032 (2,46 zł z VAT). Dzięki życzliwości wszystkich operatorów komórkowych całość kwoty jest przekazywana misjonarzom.

– za ofiary na remont kościoła w Żelaznej: 3120 zł;

– za ofiary w ramach wielkopostnej jałmużny na kwiaty do Bożego Grobu: Osiek – 170 zł, Żelazna – 395 zł;

– za dary na stół plebanijny.

3. W piątek zapraszam na DROGĘ KRZYŻOWĄ i zmianę tajemnic różańcowych.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4. Niedzielę Wielkiego Postu (11 marca) i potrwają do środy. Już dziś zachęcam, aby postanowić sobie wzięcie udziału.

5. Do sprzątania kościoła w Żelaznej prosi się Annę Rutowicz (nr domu 55A).