OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 marca 2019

3 marca 2019

1. Dziś VIII Niedziela zwykła. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii.

2. W środę POPIELCEM rozpoczniemy Wielki Post. Zapraszam na Msze święte z posypaniem głów popiołem, kolekta – jałmużna postna. W tym dniu w kościele parafialnym całodzienna adoracja.

3. W czasie Wielkiego Postu zachęca się do postanowień oraz powstymujemy się od udziału w zabawach.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku tematem przewodnim inicjatyw trzeźwościowych są słowa: «Młodzi trzeźwi i wolni».

5. Biskup Opolski – nawiązując do przeżywanego po raz trzeci w Polsce w piątek po Popielcu Dnia Modlitwy Wynagradzającej i Pokuty za nadużycia duchownych wobec małoletnich i ponawiając prośbę o modlitewne wynagrodzenie Bogu za grzechy kapłanów i osób konsekrowanych zawartą w liście pasterskim w ubiegłym roku – zaprasza wiernych do wspólnej z kapłanami modlitwy i udziału w przebłagalnym nabożeństwie Drodze Krzyżowej, które odprawimy w naszej parafii w najbliższy piątek 8 marca.

6. Duszpasterstwo Misyjne Diecezji Opolskiej zaprasza na wiosenne spotkania misyjne. Zaproszenie to kieruje w stronę Członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z misjami w swoich parafiach: kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów, animatorów misyjnych, katechetów i wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu. Spotkania odbędą się według następującego porządku: 9 marca 2019 r. (sobota) – Racibórz (klasztor Annuntiata, ul. Starowiejska 152); 16 marca 2019 r. (sobota) – Opole (parafia św. Piotra i Pawła); 23 marca 2019 r. (sobota) – Kluczbork (parafia MB Wspomożenia Wiernych) i 30 marca 2019 r. (sobota) – Nysa (bazylika). Początek spotkań o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

7. Postanowieniem RADY PARAFIALNEJ od miesiąca marca wrócimy do kwest na rzecz remontów w kościele parafialnym. Pilnej interwencji wymagają fundamenty kościoła, południowa ściana jest poważnie zawilgocona, co objawia się coraz to nowymi ubytkami w elewacji. Należy dokonać odkopu, konsewacji i zabezpieczenia fundamentów. Planowany koszt inwestycji ok 25.000 zł. Rada sugeruje, iż byłoby pięknie i sprawiedliwie, gdyby rodziny ofiarowały na ten cel 300 zł.