OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 stycznia 2021

3 stycznia 2021

1. Dziś II Niedziela po Bożym Narodzeniu. Kolekta dzisiejsza i z przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Ze święta Objawienia Pańskiego na misje.

2. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, modlitwy i prace na rzecz parafii.

3. Obowiązuje ograniczenie uczestników Mszy świętych – 1 os./15m2. W Żelaznej – 24 osoby, w Osieku – 17 osób. Przypominam o reżimie sanitarnym do którego zobowiązują rozporządzenia państwowe i dekret biskupa.

4. Decyzją Ks. Biskupa nie odbędzie się w tym roku kolęda. Zachęcam dlatego do zamawiania Mszy świętych na nowy rok już teraz. Zastępczą formą kolędy będą Msze święte ZA PARAFIAN z poszczególnych numerów, w czasie których będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa dla Rodzin. Na tę Mszę może przybyć jedna osoba z domu z pojemnikiem na wodę święconą, aby po modlitwie w kościele pokropić mieszkanie. Otrzymamy także kredę. Można będzie złożyć także tzw. „ofiarę kolędową”.

5. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie ul. Krakowska 20 po raz ósmy organizowana  jest Akcja Rodacy Bohaterom czyli Pomoc Kombatantom na Kresach. Akcja polega na przygotowaniu paczki żywnościowej wg wzorcowej listy produktów. W siedmiu poprzednich akcjach (w latach 2016-19) z Państwa wsparciem zebraliśmy ok 5 ton żywności, która trafiła do Naszych Rodaków na Ukrainę, Białoruś, Litwę, Rumunię.
    Bożonarodzeniowa edycja 2020
     –  trwa do 08.01.2021 r. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do szkoły po odbiór kartonów do przygotowania paczki. Gotowe paczki prosimy dostarczyć do ZSP w Grodkowie ul. Krakowska 20 –  do 08 stycznia  2021 r.